Daydreamer


Yes I´m a total daydreamer with head in the clouds. And it´s so well. Maybe because it occurred to me to implement the project Recycle for Children which I already wrote in THIS article. These photos are part of it.

Actually, it started the whole project. Are the first but certainly not last, because I will be project progress document and will write about it. While waiting for the good people who want to help and send the old sail. And also I collect them for family. You can watch some photos from the sail photoshooting:

SK: Ano ja som totálny daydreamer s hlavou v oblakoch. A je mi tak dobre. Možno aj vďaka tomu ma napadlo zrealizovať projekt Recycle for Children o ktorom som už písala v TOMTO článku. Tieto fotky sú jeho súčasťou. 
Vlastne celý projekt odštartovali. Sú prvé ale rozhodne nie posledné, pretože  budem  priebeh projektu dokumentovať a postupne vám o ňom  písať. Zatiaľ čakám na dorých ľudí, ktorý chcú pomôcť a pošlú starú plachtu. A tiež ich zbieram po rodine a tak. Vy si zatiaľ môžete popozerať  pár fotiek z tohoto plachtového fotenia:8 komentárov:

 1. you got me without words! i like that everytime, in every post, you have amazing pictures... you are so photogenic!

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Amazing pics..and great cause dear!

  Check out my new post Here!!!

  OdpovedaťOdstrániť
 3. You look amazing! Great pictures!
  XO
  Jeanne
  http://fashionmusingsdiary.com

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Krásné fotky! Na některých mi trochu připomínáš Anu Geislerovou :)

  http://theredheadedworld.blogspot.cz/

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Wow! Awesome post and pics! Totally love them.

  ♘ www.sugarpopfashion.com ♘

  OdpovedaťOdstrániť