Cestujem vlakom!


SK: Cez leto, keď bolo vonku krásne teplo to priam lákalo vydať sa do sveta. Spolu s drobcami sme pravidelne chodili na výlety. Kratšie aj dlhšie. A keďže auto nemáme naša jednoznačná voľba sú vlaky.
Už ako malá som zbožňovala cestovanie vlakom (aby nie, keď moja mama pracuje na železnici a ešte aj lísty som mala zadara (no a teraz to majú študenti tiež)). Príjemne to hojdá, a teraz už ani ten hluk nieje ako to bývalo niekedy. Kto aspoň raz šiel vlakom musí uznať, že vlaky jednoducho uspávajú.
Ale nielen to. Každá cesto vlakom je ako nové dobrodružstvo. nikdy nevieš na koho alebo na čo narazíš. Je to ako túlať sa mestom, len pri tom sedíš a nebolia ťa nohy :D
Niektorý ľudia môžu mať z vlakov paniku, hlavne takí, ktorí sú zaťažení na sterilitu. Uznávam, že čistota vlakov nieje úplne ideálna (hlavne ak potrebujete ísť na záchod), ale aj toto sa od mojich detských čias veľmi zmenilo k lepšiemu.
Jednu vec o vlakoch majú minulosť a dnešok spoločnú. A to poschodové vlaky. Zažívala som ich ako malé dieťa a to isté sa teraz deje mojim deťom. Medzičasom poschodové vlaky zrušili, ale teraz ich znovu, v novšom prevedení zaviedlil a ja som z toho doslova nadšená. A decká tiež, je to ešte lepší zážitok. A ak aj nieje zrovna zážitok, to kam máme namierené, samotná cesta zážitkom určite je!
A čo vy, cestujete vlakom alebo radšej autobusom? Stala sa Vám niekedz nejaká zaujímavá príhoda z vlaku?

EN: Thrue summer I and my kids go to trips. We haven´t ani car, so we goes by train. I loves the train as a child. The train ride comfortably sway and sleepy me. Every trip by train is a new adventure. You never know who or what you meet. It´s like walking through the city, but you can stay sit on one pace.
Some people can have kind of afraid, because dirt, but this is better now. 
One thing is the same in history and now. The doubledeck trains. I love them when I was a child and now I love them too. And my boys as well.
If isn´t adveture where we go, is the trip itself. 
And what about you? Have you like trains? Have you any funny story with it?

2 komentáre:

  1. tak vlakom bola vždy paráda sa voziť a obzerať prírodu alebo okolie a ked stojím na stanici aspoň nevytrubujú kamiony alebo nečumia uchylaci z aut že pomaly vypadnú z okna :-D Ale nie no pre deti je to určite zážitok pamätám si že pár krát sme išli vlakom aj zo školy na výlet:)

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Cute photos :)
    BLOG M&MFASHIONBITES : http://mmfashionbites.blogspot.gr/
    Maria V.

    OdpovedaťOdstrániť