History Repeating: 50´s


Fashion in 1950 was amazing! Everything was very elegant, and especially refined feminine. Slim feminine waists, midi skirts that revealed just exactly as much as they needed to be. Luscious lips and eyelashes. Simply perfect female beauty!

Móda v roku 1950 bola úžasná! Všetko bolo veľmi elegantné a hlavne rafinovane ženské. Štíhle ženské pásy, midi sukne, ktoré odhaľovali len presne toľko koľko bolo treba. Zvodné pery a mihalnice. Skrátka dokonalá ženská krása!


It was a time of big stars. Film or music. Just mention names like Merilyn Monroe, Audrey Hapburn or Elvis Presley. Icons ruled the world. 
I was the first time to take pictures with a friend Charlie. We wanted to capture fashion 50's a little different. In addition, to make pictures of the 50's we had a smaller idea. Little story, which was the basis of the whole photoshoot. Thus the first part. I will tell you just the basics, so you could imagine our idea. We took pictures in the old building psychiatric hospital. It´s a story of a girl old patient who was transferred to the present. I'll write the whole story later :)

Bola to doba veľkých hviezd. Filmových alebo hudobných. Stačí spomenúť mená ako Merilyn Monroe, Audrey Hapburn, či Elvis Presley. Ikony vládly svetu. 
Ja som bola po prvý krát fotiť s kamošom Charliem. Chceli sme zachytiť módu 50-tych rokov trocha inak. Okrem toho urobiť fotky z 50-tych sme mali menšiu ideu. Malý príbeh, ktorý bol základom celého photoshootu. Teda jeho prvej časti. Poviem vám len základ, aby ste si vedeli predstaviť našu ideu. Fotili sme v starej budove psychiatrickej liečebne. Ide o príbeh dievčaťa, starej pacientky, ktorá sa preniesla do súčasnosti. Celý príbeh vám ale napíšem neskôr :)
dresses: my granny / shoes: MT Shoes / Sweater: N/A

Photo, edit: Charlie Charlesson
styling: me

6 komentárov:

  1. Dokonalé :O na fotkách si krásna. úplne nádherná. Vyzeráš ako stredoškoláčka. Neskutočne mlado. :) úžasné :)

    OdpovedaťOdstrániť
  2. krásne fotky a je to tam riadne porozpadavane tešim sa na ten pribeh, ja som vždy vravela že chcela som sa narodiť v 70 alebo 80 rokoch páči sa mi ten ich štým zo starších filmov ako fontana pre zuzanu, diskopribeh a pod...:)

    OdpovedaťOdstrániť
  3. This is PERFECT! I love the scene around you - scary, tragical but magical at the same time..:D And you sweetie, look like the ghost of creepy young girl which wanders in this place...your story will be amazing! i know it;D can´t wait...:)

    OdpovedaťOdstrániť