Fashion show in library / eco exposition


SK: Kto číta tento blog, vie, že sme u nás v knižnici (Malokarpatská knižnica v Pezinku), pred dvoma týždňami, pripravili netradičné podujatie. Išlo o módnu prehliadku Šanca na druhý život ... pre šaty, pre ľudí, pre svet, zameranú na ekológiu a slow fashion. Do akcie sa zapojili okrem knižnice aj secondhand Textil House a Greenpeace, ktorým veľmi ďakujem. 

Nemali sme k dispozícií krásne ani honosné priestory, ale mali sme myšlienku, ktorá je myslím dôležitejšia ako celkový vizuálny efekt. A o to nám išlo, aby sme mohli vyjadriť a povedať ako to s našou módou je a ukázať, že sa to dá aj inak.
Okrem prehliadky Textil house secondhandu a mojej značky ihlow, sme prichistali sprievodnú výstavu fotografií Martina Tomečka (na ktorých ste mohli mimochodom vidieť aj Mischel Warenits), krásnych recyklovaných kníh Krásna literatúra a tiež kníh o móde a ekológii, ktoré sa dajú nájsť v knižnici. 

EN: Before 2 week in our library was one untraditional event. Fashion show focused on ekology and slow fashion. In this action were involved Textil House secondhan and Greenpeace. Thank you.
We had not beautiful place, but we had an important idea. Tell the people, how do fashion better. 
There was exposition with photos by Martin Tomečko (with Mischel Warenits), recycled books by Krásna literatúra and some books about ecology and fashion from library.


Predstaviteľka Greenpeace Ivana Kohutková a Veronika Šikulová, ktorá celý večer moderovala. / Ivana Kohutková from Greenpeace and Veronika Šikulová

Ivana Kohutková: Greenpeace / Veronika Šikulová, Ja :), riaditeľka Malokarpatskej knižnice v Pezinku Daniela Tóthová


občarstvenie

recyklované knihy Krásna literatúrafotky Martina Tomečka
Photo by Veronika Nouzová 

1 komentár: