History Repeating: 1945


If you look into the history of my blog, you would discovered a different History Repeating article. Similar articles I decided to write a long time ago, unless I haven´t given them any longer, and now I want to correct.
Why I chose the year 1945? This year (8. 5.), it was already 70 years since the end of 2nd World War. Much has been talked about so there is no need wonder that rolling me again make the final one History Repeating and return to 1945.
Exactly on this anniversary, I hit the streets dressed and tuned into this year. I wondered what it could be heard about the capitulation of Germany. But what it really was I never (I hope) will not know.

SK: Ak by ste sa pozreli do histórie môjho blogu objavili by ste aj iný History Repeating článokpodobné články som sa rozhodla písať už dávno, ibaže som sa im dlhšie nevenovala a teraz to chcem napraviť.
Prečo som si vybrala práve rok 1945? Tento rok (8. 5.) to bolo už 70 rokov od ukončenia 2. svetovej vojny. Veľa sa o tom hovorilo a tak sa netreba čudovať, že ma to znovu nakoplo urobiť konečne zasa jeden History Repeating a vrátiť sa do roku 1945.
Presne na toto výročie som vyrazila do ulíc naladená a aj nahodená do tohto roku. Premýšlala som aké to mohlo byť dozvedieť sa o kapitulácii Nemecka Ale aké to bolo naozaj nikdy vedieť (dúfam) nebudem.Besides the fact that the war ended, this year, for example, born actors Tom Selleck and Goldie Hawn or musicians Bob Marley and Eric Clapton.
And also it became one of the worst things in the history of mankind. Americans dropped two atomic bombs on Hiroshima and Nagasaki. But even in such a terrible time that year 1945 despite the war was ending, there is a world of fashion.
During the war material resources were very limited. Economise the material, doing a variety of measures and restrictions that are adapted to the cuts. But despite the bad conditions fashion survived. At that time ladies can draw a line to his feet with shoe polish instead Nilon stockings, but retained her femininity and dignity. They did not commit for hats and began to wear the turbans that came back recently. Gentlemen wore mostly uniform. This was all during the war. And as we know in 1945 the war ended. People cheered the Americans exchange Nilon stockings with Parisians for their Chanel No.5, and the word got famous Dior.

SK: Okrem toho, že sa skončila vojna, sa v tomto roku narodili napríklad herci Tom Selleck či Goldie Hawn alebo hudobníci Bob Marley či Eric Clapton.
A tiež sa stala jedna z najhorších vecí v historii ľudstva. Američania zhodili dve atomové bomby na Hirošimu a Nagasaki. Ale aj v takej hroznej dobe, ktorou rok 1945 aj napriek ukončeniu vojny bol existoval svet módy.
Počas vojny boli materiálne zdroje veľmi obmedzené. Šetrilo sa látkou, robili sa rôzne opatrenia a obmedzenia a tomu sa prispôsobovali aj strihy. Ale aj napriek zlým podmienkam moda prežila. Vtedajšie dámy si síce miesto niloniek kreslili na nohy čiary napríklad krémom na topánky, ale zachovali si svoju ženskosť a dôstojnosť. Nedali dopustiť na klobúky a začali sa nosiť aj turbany, ktoré sa k nám v poslednej dobe vrátili tiež. Páni nosili hlavne uniformy. Toto všetko ale bolo počas vojny. A ako vieme v roku 1945 sa vojna skončila. Ludia oslavovali, Američania si vymieňali nilonky s Parížanmi za ich Chanel No.5 a k slovu sa dostal slávny Dior. 


dress, handbag: Textil House (second hand) / shoes: CCC


Photo & edit by Viktor, styling by me:

6 komentárov:

 1. Hezké šaty a černobílé foto vypadají fakt dobově =) Paráda..

  Michael
  www.ontheleaf.net

  OdpovedaťOdstrániť
 2. amazing photography <3

  http://retrostreetstation.blogspot.de/2015/06/lace-cropped-top.html

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Wau, tak toto sa ti neskutočne podarilo. A tá prvá fotka je fantastická :*
  NickaBeautyHunter

  OdpovedaťOdstrániť
 4. I love these pictures! You did a great job!
  This outfir works great on you.

  kisses
  http://shinkusara.blogspot.nl

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Tak to je prostě nádhera! :)

  http://www.obycejny-blog.blogspot.com

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Miluji retro fotky, tyhle jsou dokonalé a moc ti to na nich sluší, Foxy. :)
  Nevědět, že je rok 2015, klidně bych ti uvěřila, že je rok 1945! :3
  http://janetsonrisa.blogspot.cz/

  OdpovedaťOdstrániť