Nightmares Queen


Do you think that nightmares are something scary? But the nightmares are just innocent children of the queen of all bad dreams. Careful why you think! Because she can also come to you. Appears in your duvets, you will feel her breath on your body and when you open your eyes ... you can see her white face and her bloody lip. One look into her black eyes and your nightmares will no longer dreams but a terrifying reality.
Most often things to think about in bed right before sleep. Sometimes I get good ideas into my dream, but sometimes it doesn´t hunt down well. Well, that brought me to the idea of ​​the nightmares queen.
And why I actually thought about it? You know that I like to compete. Well, this year is on Lookbook Halloween competition. And this is my look:
(if you like it pls hype it)

SK: Myslíte si, že nočné mory sú niečo strašidelné? Ale nočné mory sú len nevynnými deťmi tejto kráľovny všetkých zlých snov. Dávaj pozor na čo myslíš! Pretože ona môže prísť aj k tebe. Objaví sa v tvojich perinách, ucítiš jej dych na tvojom tele a keď otvoríš oči ... uvidíš jej bielu tvár a jej krvavé pery. Jeden  pohľad do jej čiernych očí a tvoje nočné mory už nikdy viac nebudú snami, ale desivou skutočnosťou.
Najčastejšie premýšlam o veciach v posteli tesne pred spaním. Niekedy sa mi tie najlepšie sny prisnijú, ale niekedy to nemusí dopadnúť dore. A toto ma priviedlo na myšlienku o Nightmares Queen :)
A prečo som vlastne o tom premýšlala? Veď viete, žerada súťažim. No a tento rok  je na LookBooku zasa Halloweenska súťaž. A toto je môj súťažný look :
(ak sa vám to páči hypujte prosím :)
Photo by Andy. Styling, make-up & hand.made stuff by me:

4 komentáre: